• 30 marca 2021

Poradnik który pomoże Ci dobrać odpowiedni cybuch do Bonga.

Top Image Bottom Image

Jedną z najważniejszych rzeczy, którą musicie wiedzieć gdy kupujecie nowe Bongo lub akcesoria do Bonga jest rozmiar cybucha i jego rodzaj nazywany również płcią szlifu. W tym miejscu mogłoby śmiało paść pytanie – ale po co mi to wiedzieć? Skoro wszystkie Bonga, które możemy kupić na Waszej stronie www.polandweed.pl w zakładce >> Bonga << mają już takie cybuchy w zestawie. Może przyjść jednak taki moment w życiu, że postanowicie coś w nim zmienić, wiadomo nie od razu Rzym zbudowano tak też jest w tym temacie, małe kroki też są ważne. I w końcu wpadacie na pomysł ulepszenia pojemności, zmiany na bardziej bajerancki wygląd lub też z powodu nieszczęśliwego wypadku w którym to poszkodowanym został Wasz cybuch z ulubionej fajki wodnej chcesz go wymienić. To właśnie wtedy potrzebny wam będzie rozmiar i płeć szlifu cybucha. Przygotowaliśmy dla Was krótki przewodnik, który zaprowadzi Was do infomacji przydatnych przy zakupie nowego cybucha, który swoją drogą możecie zakupić wybierając spośród wielu modeli tutaj >> cybuchy <<

Mierzenie szerokości szlifu i jego charakterystyczne wartości.

Zanim kupisz nowy cybuch do Bonga lub gwoździe, musisz poznać rozmiar szerokości szlifu. Rozmiary te zazwyczaj występują w trzech różnych wariantach 12mm, 14.5mm lub 18.8mm. Najpopularniejszym jednak jest rozmiar 14.5mm natomiast bardzo rzadko spotykamy 12mm a 18.8mm występuje zazwyczaj w tych największych bongach. W przypadku większości zakupów należy martwić się jednak tylko o dwa rozmiary 14.5mm oraz 18.8mm bo to one są najczęściej spotykane. Na ilustracji poniżej możesz zobaczyć jak prawidłowo zmierzyć szerokość szlifu cybucha.

Szlif 12mm

Szlif bardzo łatwy do zidentyfikowania gdyż jest on bardzo mały. Najczęściej spotykany w najmniejszych zestawach do dabów zaprojektowanych z myślą o użytkownikach, ktorzy cenią sobie zabieranie ze sobą sprzętu gdziekolwiek tylko zapragną się z nim wybrać.

Szlif 14.5mm

Najpopularniejszy ze wszystkich rozmiarów to 14.5mm szlif. Praktycznie wszystkie małe i średnie fajki wodne posiadają takowy.

Szlif 18.8mm

Równie powszechny rozmiar szlifu. Rozmiary 18.8mm są zwykle spotykane w największych bongach. Celem takiego rozmiaru jest zwiększenie przepływu powietrza.

Jakiego rodzaju jest Twój cybuch? Dowiedz się jak to sprawdzić.

Kolejną informację którą należy wiedzieć przy wyborze odpowiedniej części zamiennej jest jej płeć. Cybuchy, adaptery, gwoździe i wszystkie inne części bonga mają płeć męską lub żeńską. Wszystko co musicie wiedzieć o połączeniu? to w przypadku męskiej płci cybucha zależność, że wchodzi on zawsze w środek żeńskiej części bonga natomiast żeński rodzaj nachodzi na męską część Bonga. Więc jeśli Twoje Bongo posiada męski rodzaj części będziesz musiał kupić cybuch płci żeńskiej i na odwrót w przypadku żeńskiego rodzaju części w twoim bongu.

Na obrazku poniżej możecie zobaczyć jak określa się jakiej płci jest dana część Bonga. Jest to bardzo proste, wystarczy zauważyć różnicę i jeśli Twoja część jest męska przy zakupie cybucha będziesz musiał użyć takiego samego rozmiaru ale w żeńskim rodzaju natomiast gdy część jest żeńska będziesz musiał użyć takiego samego rodzaju ale w męskim rodzaju.

Jak zmierzyć długość?

Ostatnią ale nie mniej ważną cechą charakterystyczną, którą musisz poznać zanim zaczniesz rozglądać się za nowym cybuchem jest jego długość. Niestety mierzenie długości cybucha sposobem monety znanej już z szerokości szlifu na nic nam się tutaj nie zda. By to zmierzyć musisz użyć miarki i przystawić ją tak by mierzenie zaczać od krawędzi mlecznego zgrubienia, które znajduje się bliżej górnej części całego cybucha. Jeżeli nie wiesz o czym mówię popatrz na obrazek niżej.

Na koniec zbierzmy informacje w jedno miejsce.

Podsumowując zebraną dzisiaj wiedzę z tego przewodnika po rodzajach i rozmiarach cybuchów możesz wywnioskować, że nie zależnie od rodzaju płci którą posiada twojego Bongo musisz zakupić jej przeciwny odpowiednik o takiej samej szerokości i wielkości. W przypadku gdy nie uda Ci się dobrać odpowiedniego cubucha za pierwszym razem nie trudź się i nie spisuj swojego zakupu na straty. Możesz dokupić do niego adapter, który pozwoli Ci go zamontować zamieniając dany rodzaj płci na przeciwny lub też odpowiednio zwiększyć lub zmniejszyć jego rozmiar. Chociaż jesteśmy przekonani, że po przeczytaniu całego artykułu nie popełnisz nigdy takiego błędu!