Wyświetlanie 24 Wyników z 43

W naszej ofercie znajdziecie wysokiej jakości bletki zwykłe oraz wyszukane bletki smakowe, które pozwolą czerpać przyjemność z palenia. Nasz sklep z bletkami zaopatrujemy w znane i cenione produkty – jak choćby popularne bibułki firmy OCB – a także wyjątkowe bibułki dla prawdziwych koneserów smaku.

Co to jest bletka?

W najprostszym tłumaczeniu to po prostu bibułki do tytoniu, suszu CBD i innych. Ich rolą jest stworzenie „opakowania” dla określonej porcji suszu ziołowego. Skręcony w dobrą bletkę joint będzie palił się równomiernie i dostarczy pełni walorów smakowych. W większości przypadków rola bletki ogranicza się właśnie do bycia wspomnianym „opakowaniem” i trzymaniu w zwartej konsystencji porcji ziół. Jednak nie można tej funkcji marginalizować, bowiem bez takiej bibułki nie będziemy w stanie uformować odpowiedniego, dobrze nabitego jointa.

Najpopularniejsze na rynku są proste bibułki przezroczyste stworzone z cienkiego papieru na bazie lnu bądź celulozy, które charakteryzują się naturalnym smakiem i niską ceną. Nie jest to jednak jedyna możliwość, bowiem tradycyjnie tytoń i zioła były zawijane także w liście – najczęściej konopi. Do dziś jest to metoda stosowana przez wielu miłośników palenia. Oczywiście dobry sklep z bletkami oferuje coś więcej, a więc np. bibułki smakowe. Istotnym elementem każdej bibułki jest również cienki pasek warstwy klejącej, najczęściej pokryty gumą arabską, który służy do sklejenia skręconego już jointa.

Charakterystyka bletek

Jeśli wiemy już co to jest bletka, to warto przyjrzeć się jej bliżej. Przy wyborze bletek warto bowiem zwrócić uwagę na kilka cech, które pozwolą nam dobrać produkt najbardziej odpowiadający naszym potrzebom.

Na początku warto określić długość preferowanej przez nas bibułki. Producenci wyróżniają kilka typów: standard, king size, king size slim, single wide czy huge (30-centymetrowe). Warto zaznaczyć, że długość całej bletki nie zawsze będzie równoznaczna z ilością miejsca na susz. Dobrym przykładem są tu bibułki do papierosów z filtrem, który zazwyczaj ma ok. 1,5 cm długości. Tyle też mniej jest przestrzeni na sam tytoń. Bibułki do tytoniu, tzw. gilzy są jednak nieco innym produktem od typowych bletek do jointów, które oferujemy w naszym sklepie.

Dobry sklep z bletkami oferuje oczywiście bletki z filtrem w zestawie. Najczęściej są one wykonane ze sztywniejszego materiału, który po odpowiednim zrolowaniu będzie idealnym uzupełnieniem naszego jointa. Bletki z filtrem pozwalają uzyskać równomierny kształt i usztywniają skręty, dzięki czemu łatwiej jest je palić. Zadaniem filtrów jest również zmniejszenie ilości wciąganych, szkodliwych substancji mogących powstawać w procesie spalania.

Kolejną cechą bletek będzie ich grubość. Jeśli zależy nam na oddaniu naturalnego smaku ziół, to warto zdecydować się na bibułki najcieńsze. Nawet bardzo cienkie bletki cechują się dużą wytrzymałością i giętkością materiału a więc nie musimy obawiać się o ich przedarcia. Jeśli szukamy takiego produktu – najlepiej wybrać przezroczyste bletki zwykłe stworzone z włókien lnu bądź konopi.

Czy bletki mają wpływ na smak suszu?

Każda bletka staje się automatycznie elementem jointa, a więc jej smak własny będzie miał wpływ również na smak gotowego skręta. Jeśli zależy nam na tym by zioła inhalować z możliwie najczystszym posmakiem, to warto wybrać najprostsze bletki zwykłe, które będą cienkie i nie są nasączone dodatkowymi aromatami.

Gdzie kupić bletki o takiej charakterystyce? Są one tak naprawdę najbardziej popularne, a więc w teorii można znaleźć je w każdym sklepie z akcesoriami dla palaczy. Jednak trzeba pamiętać by wybrać najbardziej cienkie i dobre jakościowo bibułki do tytoniu i ziół wyłącznie z naturalnych materiałów. W tym przypadku intensywny posmak ziół pozwoli ukryć nienachalny i neutralny posmak bletki.

Bletki smakowe – dodatkowe doznania

Bletki smakowe, to tak naprawdę bletki zwykłe z dodanym aromatem podkręcającym walory smakowe jointa. Ich zastosowanie i właściwości niewiele różnią się od zwykłych bletek, a więc w obsłudze będą tożsame z prostymi bibułkami do papierosów.

Jakie bibułki smakowe są dostępne w sprzedaży? Producenci oferują bardzo szerokie spektrum aromatów i smaków w swojej ofercie. Od delikatnych smaków owocowych – bardzo często cytrusowych, winogronowych bądź truskawkowych – przez orzeźwiające smaki mięty czy wanilii, aż po nietypowe smaki np. gumy balonowej.

Dlaczego po takie bletki warto sięgnąć? Pozwolą one odkryć zupełnie nowe doznania podczas palenia. Każda smakowa bletka to zupełnie inna wariacja na temat smaku a więc każdy joint może stać się osobną przygodą z paleniem – nawet przy stosowaniu tego samego suszu ziołowego.

PolandWeed – bletki w sklepie

Nie musisz już dłużej zastanawiać się gdzie kupić bletki. PolandWeed ma w swojej ofercie wysokiej jakości produkty przygotowane z myślą o koneserach palenia. Nasz sklep z bletkami podzieliliśmy na bletki zwykle i bletki smakowe – dlatego każdy będzie mógł znaleźć tu coś dla siebie.