21 Produktów

Kremy konopne

Kremy konopne z ekstraktem konopi włóknistej są wskazane dla osób z chorobami skóry: trądzikiem, atopowym zapaleniem czy łuszczycą. Konopie są roślinami, a więc są to preparaty naturalne – będące zdrową alternatywą dla stosowanych powszechnie kosmetyków opartych często na substancjach chemicznych.

Kolejnym atutem kremów konopne, stosowanych bezpośrednio na skórę, są właściwości nawilżające. Z tego faktu mogą ucieszyć się osoby borykające się z nadmiernym wysuszaniem skóry.

Kiedy stosować kosmetyki konopne?

Wiele osób decyduje się na stosowanie konopnych kosmetyków w przypadku stwierdzenia problemów np. ze skórą. Takie działanie może pozwolić na złagodzenie nieprzyjemności związanych z uczuleniem na produkty chemiczne.

Jednak warto stosować kosmetyki konopne regularnie. Są one delikatniejsze od popularnych kosmetyków, są naturalne i nie podrażniają skóry. Używanie kosmetyków konopnych przez dłuższy czas pozwoli poprawić jakość cery, wzmocnić i odmłodzić skórę. Konopie są źródłem witamin i minerałów, które nasz organizm wchłania także poprzez stosowanie kosmetyków.