18 Produktów

Klasyczne bonga to wybór dla osób, które cenią sobie prostotę i lubią korzystać z fajki wodnej. Bonga klasyczne, które znajdziecie w ofercie PolandWeed cechują się wysokiej jakości wykonaniem i sprawdzą się nawet dla wymagających odbiorców. W sklepie znajdziecie fajki wodne o różnych rozmiarach i ciekawym wyglądzie.

Zalety bongo

Bongo chętnie wybierane jest przez miłośników palenia. Powodem jest przede wszystkim pozytywny wpływ filtracji wodnej na powstający w wyniku procesu spalania dym. Filtrowanie dymu za pomocą wody ochładza go, co daje bardziej orzeźwiający i przede wszystkim mniej gryzący w podniebienie czy gardło posmak. Susze ziołowe a także koncentraty są również oczyszczane z większości szkodliwych substancji, które powstają podczas spalania – do płuc trafiają natomiast naturalne związki chemiczne, które powstają podczas tego procesu. Takim przykładem może być choćby kannabidiol CBD.

Zazwyczaj sam proces palenia za pomocą fajki wodnej jest łagodniejszy dla zmysłu smaku w aplikacji, ale może dać większe wchłanianie substancji zawartych w suszu ziołowym. To więc świetna alternatywa dla tych, którzy nie lubią ostrego posmaku jaki może wywołać np. palenie papierosów.

Czym charakteryzuje się klasyczne bongo?

Na rynku dostępne jest wiele, różnorodnych rodzajów bong. Bonga klasyczne są najprostszą formą tego produktu. Składają się z podstawowych elementów i nie są naszpikowane dodatkowymi komorami filtrującymi itp.

Budowa klasycznego bonga to przede wszystkim:

  • Cybuch, a więc miejsce służące do umieszczenia suszu ziołowego w „miseczce” na zewnątrz bongo uzupełnione o rurkę, którą przedostaje się dym. Wewnętrzna część rurki cybuchowej znajduje się w komorze filtrującej i jest zanurzona w wodzie.
  • Komora filtrująca w części zalewana wodą, która odpowiada za filtrowanie dymu. Górna część komory filtrującej prowadzi do ustnika, którym wydostaje się wcześniej przefiltrowany dym.
  • Ustnik jest otworem u góry bongo, do którego przykładamy usta by wciągnąć przefiltrowany już dym powstały w wyniku spalania suszu ziołowego.
  • Dodatkowym elementem wyposażenia może być sprzęgło, a więc otwór zatykany palcem. To pozwala wytworzyć w komorze bongo odpowiednie podciśnienie.

Oczywiście nawet klasyczne bongo może mieć nietypowy kształt, ciekawą grafikę i dowolną wielkość. Stąd w tym przypadku klasyka nie oznacza nudy – oznacza natomiast prostotę i skuteczność w jednym.

Z jakich materiałów zrobione są bonga klasyczne?

Klasyczne bonga mogą być wykonane z różnorodnych materiałów. Jak zostało już wyżej wspomniane – nie ma również ograniczeń ich wielkości, kształtu czy koloru.

Najpopularniejsze bonga klasyczne stworzone są ze szkła, jednak na rynku znajdziemy też m.in. wysokiej jakości klasyczne bonga akrylowe czy stworzone z innych materiałów. Przewagą szkła jest znikomy wpływ na smak suszu, stąd jest tak chętnie wybieranym surowcem jeśli chodzi o bonga. W ofercie sklepu PolandWeed znajdziecie również takie klasyczne bonga, wykonane w niepowtarzalnym stylu.