21 Produktów

Żywność konopna

Prozdrowotne związki konopne wykorzystywane są w wielu dziedzinach i branżach. Jedną z nich jest żywność konopna. Konopie są bardzo wdzięcznymi roślinami i ich przydatność w kuchni doceniana jest przez miłośników kulinariów. W naszym sklepie znajdziecie ekologiczne, zdrowe i smaczne produkty pochodzenia konopnego.

Ekologiczne i zdrowe konopie

Sporą wartością konopi są ich właściwości odżywcze. Dlatego też o jedzeniu, i produktach spożywczych, pochodzenia konopnego można mówić w kategorii zdrowej żywności. Przede wszystkim konopie są bogate w tzw. zdrowy tłuszcz. Mowa o nienasyconych kwasach omega-3 oraz omega-6. Kwasy te korzystnie wpływają na pracę wątroby czy nerek, a także pozwalają regulować poziom cukru w organizmie.
Ponadto w konopiach znajdziemy szereg witamin: A, B1, B2, B3, B6 oraz C, D, E i K. Przyswajalność witamin zawartych w konopiach jest bardzo duża, co również można zawdzięczać zawartym w ich składzie zdrowym tłuszczom. Żywność konopna sprawdza się również w diecie wegańskiej i wegetariańskiej, a dzięki wysokiej zawartości białka świetnie zastępuje choćby pokarmy mięsne.
Konopie są zatem zdrowym pokarmem, hodowanym w sposób ekologiczny. Ich obecność w diecie wpływa pozytywnie na odporność, ciśnienie, układ trawienny i wiele innych.

Żywność konopna

Co można zrobić z konopi? Niemalże wszystko! Półprodukty takie jak mąka czy olej nadają się idealnie do wypieków czy mięs. Warto też nadmienić, że przy wytwarzaniu słodyczy ziarna bądź mąka konopna zastępują składniki wytwarzane z innych ziół i zbóż, a jednocześnie dostarczają większej dawki substancji odżywczych.
Słodycze często korzystają z dobrodziejstw oferowanych przez konopie. Używane są one nie tylko do wypieku ciast, ale także jako dodatek do dżemów i innych przetworów. Popularnością cieszą się również konopne lizaki.
Konopie są również świetnymi przyprawami, które nadają charakterystycznego smaku potrawom. Ponadto stosować je można w przekąskach i napojach. W naszej ofercie możecie znaleźć m.in. chipsy, ciastka czy gumy do żucia z zawartością konopi.
Równie dużą popularnością cieszą się napoje z ekstraktami z konopi. Mogą to być herbaty Yerba Mate, która jest zdrowszą alternatywą dla np. kawy, czy choćby piwo z domieszką konopi.

Jak używać konopi w kuchni?

Nie ma jednej reguły. Konopie – o czym mogliście przeczytać już wyżej – sprawdzą się zarówno podczas gotowania, jak i pieczenia czy smażenia. Są idealnym dopełnieniem jako przyprawy a także występują w gotowych produktach spożywczych jako jeden z ich elementów.
Warto pamiętać, że legalne w Polsce produkty pochodzenia konopnego nie mają właściwości odurzających a więc spokojnie mogą znaleźć się w naszej codziennej diecie bez skutków ubocznych.

Alergeny

W przypadku gotowych produktów, z określoną zawartością konopi w składzie, warto pamiętać o występujących alergenach. W opisach dostępnych w naszym sklepie produktów zawsze znajdziecie informację na temat występujących tam składników.
Skrupulatnie informujemy o składzie każdego produktu, tak by każda osoba mogła bezpiecznie i z przyjemnością korzystać z naszej oferty.