12 Produktów

Vaporizery

W naszej ofercie mamy szeroką gamę wysokiej jakości waporyzatorów. Dlaczego warto wybrać waporyzator? Przede wszystkim urządzenie nie spala suszu a jedynie go podgrzewa. To gwarantuje szereg pozytywnych skutków. Podczas podgrzewania ujawnia się mniej substancji smolistych, występuje bowiem para zamiast dymu, a ponadto waporyzacja zapewnia uzyskanie większej ilości substancji aktywnych zawartych np. w suszu CBD.

Czym są vaporizery?

Waporyzator to urządzenie do palenia marihuany, suszu konopnego oraz innych ziół. Waporyzatory dzielimy na kilka rodzajów, ze względu na ich charakterystykę. Sam termin waporyzacja wywodzi się od angielskiego słowa oznaczającego odparowanie. I właśnie tym zajmuje się waporyzator.
Jego zadaniem jest dostarczenie pary powstałej w wyniku podgrzewania suszu. Urządzenie jest tak skonstruowane, że powstająca para wodna staje się źródłem inhalacji.

Eliminuje przy tym większość szkodliwych substancji, które powstają w procesie standardowego spalania.
Waporyzator może być urządzeniem o niewielkich gabarytach, przypominającym popularne e-papierosy. Co jednak ważne – e-papieros i vaporizer nie są tym samym!
Drugim rodzajem waporyzatorów będą większe modele stacjonarne. Szczegółowe opisy obu typów przedstawione są niżej.

Jak działają vaporizery i waporyzacja?

Vaporizer podgrzewa susz konopny, co odróżnia istotnie waporyzację od zwykłego procesu palenia. Podczas spalania uwalniany jest cały szereg szkodliwych substancji smolistych, które wdychamy wraz z dymem. Waporyzacja jest podgrzaniem suszu, co powoduje powstanie pary. Para sama w sobie nie jest szkodliwa i dlatego korzystniejsze będzie właśnie używanie vaporizera do inhalacji za pomocą suszu CBD, marihuany czy też innych ziół.

Taka forma aplikacji jest również korzystna ekonomicznie. Proces podgrzewania uwalnia jednorazowo więcej aktywnych związków kannabinoidów a równocześnie powoduje mniejszy pobór suszu. Osiągamy zatem lepsze efekty, przy równoczesnej oszczędności samego suszu.

Poza korzyściami ekonomicznymi i zdrowotnymi występuje też walor zapachowy. Spalanie wydziela nieprzyjemny zapach dymu, którego możemy uniknąć stosując vaporizer. Para wodna nie emituje bowiem zapachu dymnego – oddaje jedynie smak i zapach samego suszu ziołowego. Dzięki temu waporyzacja suszów smakowych także jest przyjemniejsza. Naturalny posmak ziół jest wówczas bardziej wyczuwalny, niż w przypadku zmieszania z zapachem dymu powstałym w wyniku spalania.

Rodzaje vaporizerów

By wybrać wysokiej jakości urządzenie dla siebie, warto poznać dostępne na rynku opcje, by dobrać odpowiadający indywidualnym potrzebom vaporizer. Opinie na temat różnych modeli mogą się różnić właśnie ze względu na konkretne cechy produktu. Przed zakupem sprawdź zatem co oferuje dany waporyzator. Sklep WrocWeed w ofercie ma szereg modeli, które odpowiadają różnorodnym preferencjom odbiorców.

Podstawowy podział dzieli vaporizery na stacjonarne oraz przenośne.

Waporyzatory stacjonarne cechuje duża moc, która wpływa na niemal nieograniczone możliwości stosowania. Nawet kilka osób może równocześnie korzystać z takiego vaporizera i nie musimy obawiać się o utratę jakości podgrzewania. Modele takie są wyposażone w stałe źródło zasilania – wystarczy podłączyć je do gniazdka. Minusem jest oczywiście brak mobilności urządzeń.

Waporyzatory przenośne są bardzo chętnie wybieranymi modelami. Wyglądem przypominać mogą niewielkie pudełeczko czy popularne w ostatnich latach e-papierosy. Wszystkie modele dostępne w naszej ofercie charakteryzują się najwyższą jakością wykonania i skutecznym działaniem. Przenośny vaporizer podgrzewa susz w kilkanaście sekund, jest łatwy w obsłudze i posiada pojemną baterię, która pozwoli na wielorazowe korzystanie z urządzenia podczas podróży, spacerów czy spotkań ze znajomymi.

Drugi podział

Drugi podział określa sposób zasilania. W tym przypadku wyróżniamy waporyzatory elektryczne (elektroniczne) lub butanowe.

Elektryczny vaporizer (elektroniczny) jest zdecydowanie bardziej popularnym rodzajem. Ładowany jest sieciowo, w gniazdku lub za pomocą baterii. Posiada wbudowany system odpowiedzialny za automatyczne utrzymywanie temperatury podgrzewania, co ułatwia użytkowanie.

Butanowy vaporizer, to taki w którym za dostarczanie ciepła odpowiada spalanie butanu. Odbywa się ono w samym urządzeniu lub za pomocą palnika. To zdecydowanie mniej popularny rodzaj sprzętu do waporyzacji dostępny na rynku.

Produkty dzielimy również ze względu na sposób podgrzewania jaki oferuje dany vaporizer. Marihuana czy inne zioła mogą być podgrzewane na trzy sposoby.

Kondukcyjne podgrzewanie oznacza bezpośredni kontakt suszu z powierzchnią grzewczą. Zazwyczaj ze ściankami komory podgrzewającej susz. Atutem jest szybkie nagrzewanie i łatwa konstrukcja jaką ma taki vaporizer. Cena kondukcyjnych urządzeń ze względu na ich prostą budowę może być naprawdę atrakcyjna.

Konwekcyjne modele podgrzewają susz za pomocą strumieni gorącego powietrza. To rozwiązanie częściej spotyka się w waporyzatorach stacjonarnych, ale i przenośne modele coraz częściej proponują takie rozwiązanie do waporyzacji.

Hybrydowe podgrzewanie to fuzja obu opisanych wyżej sposób działania. W zależności od danego modelu proporcje kondukcji do konwekcji mogą być różne, ale zawsze oferują one korzystanie z dobrodziejstw obu sposobów podgrzewania suszu. Takie rozwiązanie stosuje się często w wysokiej klasy waporyzatorach. Produkty z podgrzewaniem hybrydowym znajdziemy m.in. w ofercie legendarnego producenta, firmy Storz Bickel.

Jak wybrać vaporizer dla siebie?

Warto wybierać vaporizery niewielkich rozmiarów, które łatwo będziemy mogli schować w torebce czy kieszeniach. Dzięki temu urządzenie nie będzie dla nas niewygodnym dodatkiem, a rzeczą prostą do zabrania tak jak klucze czy portfel. Oczywiście musimy pamiętać o tym, by wybrać model dobrej klasy. Najtańsze produkty mogą kusić ceną – jednak ich jakość może pozostawiać wiele do życzenia.

Sprawdźmy z jakich części wykonany jest vaporizer. Mogą to być ceramiczne wkłady, czy elementy ze stali nierdzewnej. Ważne by obudowa była trwała i wytrzymała. Przede wszystkim warto sprawdzić czy produkt odpowiednio podgrzewa zioła.

Skuteczny vaporizer nigdy nie podpali naszego suszu, będzie zawsze gotów do działania i wykonany będzie z solidnych materiałów. W sklepie znajdziecie także wielofunkcyjne vaporizery, które pozwolą nie tylko na podgrzewanie suszu, ale także koncentratów czy olejków CBD.

Akcesoria do waporyzacji

W naszej ofercie możecie znaleźć m.in. wkłady do vaporizerów. Pozwalają one uzyskać dodatkowy posmak np. cytrusowy, który pozwoli czerpać dodatkową przyjemność z procesu waporyzacji.

By dobrze dbać o nasze urządzenie warto też zainwestować w odpowiednie środki czyszczące, nasączone alkoholem. Odpowiednie dbanie o czystość vaporizera pozwoli dłużej cieszyć się z jego działania.

Masz pytania odnośnie vaporizerów dostępnych w naszym sklepie? Napisz do nas! Chętnie pomożemy wybrać najlepszy model dla Ciebie.

Chcesz na żywo zobaczyć interesujący cię vaporizer? Wrocław, ul. Piłsudskiego 62 – tu możesz nas znaleźć i zapoznać się z pełna ofertą konopnego sklepu WrocWeed!