20 Produktów

Bonga lodowe to bardzo ciekawa alternatywa dla wszystkich, którzy cenią sobie wyjątkową delikatność smaku. Dzięki stosowaniu kostek lodu dym jest odpowiednio schłodzony i jego inhalacja staje się bardziej orzeźwiająca. Bonga przystosowane do stosowania lodu możecie znaleźć w ofercie sklepu PolandWeed.

Fajka wodna z lodem – jak działa?

Bongo lodowe działa w znacznej większości jak każde klasyczne bongo. Jednak pozwala dodatkowo ochłodzić dym za pomocą lodu. W tym celu wewnątrz bongo umieszcza się kostki lodu, które pozwalają obniżyć temperaturę dymu. Takie działanie wpływa na smak dymu. Jest on dzięki lodowemu schodzeniu łagodniejszy i nie gryzie w gardło, co pozwala także zmniejszyć odruch kaszlu i duszenia powstający podczas inhalacji suszem i ziołami.

Bongo lodowe charakteryzuje się przewężeniem na wysokości tuby, gdzie umieszcza się następnie kostki lodu mające schłodzić przefiltrowany przez wodę spalany susz ziołowy. Dzięki temu lód utrzymuje się w odpowiednim miejscu i doskonale spełnia swoją funkcję w całym procesie palenia.

Ponadto bongo lodowe wygląda jak typowa fajka wodna. Zazwyczaj wykonana ze szkła fajka wyposażona jest w cybuch, miskę na wodę i ustnik. W zależności od modelu dostępny jest także element – lub kilka – odpowiedzialny za filtrację dymu. Jeśli zatem korzystałeś już kiedyś z bong, to bongo lodowe nie będzie problematyczne w użyciu.

Co ważne, bongo lodowe nie oznacza, że budulcem całej konstrukcji jest lód. Lodowe bongo wykonywane jest z klasycznych tworzyw, a najpopularniejszym jest szklane naczynie wyposażone w dodatkowe elementy, które zostały wspomniane już wyżej.

Bonga lodowe i akcesoria do bong

Zdecydowałeś się na bongo lodowe? Sklep PolandWeed oferuje szeroką gamę bong, w tym właśnie bonga lodowe. W naszym sklepie znajdziecie również akcesoria, które pozwolą w pełni cieszyć się z inhalacji ziołami z bonga. Jednymi z najciekawszych produktów w naszym sklepie są renomowane bonga Grace Glass, które świetnie nadają się również do schładzania dymu za pomocą kostek lodu. Są to przede wszystkim bonga klasyczne wykonane z wytrzymałego, żaroodpornego szkła.

Posiadamy również najważniejsze akcesoria potrzebne do korzystania z bonga. Nieodłącznym elementem każdej fajki wodnej jest cybuch. Ten element często ulega uszkodzeniu, a więc warto mieć możliwość kupienia zapasowej części ze sprawdzonego źródła. W ofercie sklepu PolandWeed posiadamy cybuchy pasujące do wszystkich, najbardziej popularnym modeli bong.

Sklep wyposażyliśmy również w akcesoria, które idealnie uzupełnią bonga lodowe. Są to przede wszystkim formy do kostek lodu stworzone z myślą o bongach. Ponadto znajdziecie u nas sitka, filtry czy proszki do czyszczenia bonga. Z takim zestawem każde bongo będzie służyło długo i skutecznie.

Zalety i wady lodowego bongo

Zaletami lodowego bongo jest przede wszystkim łagodzenie gryzienia w gardle, które może być powodowane przez palenie. Lód powoduje, że dym staje się łagodniejszy a niwelowanie ostrego posmaku pozwala łatwiej przyjąć porcję spalanego suszu. Dzięki temu z bonga mogą korzystać nawet osoby, które zazwyczaj odczuwają spory dyskomfort podczas przyjmowania dymu.

Schłodzony dym jest również bardziej rześki, co także ma wpływ na większy komfort podczas palenia. Bongo samo w sobie niweluje dużą część szkodliwych substancji, które powstają w wyniku spalania. Wpływ na to ma filtracja za pomocą wody. Sam lód nie zapewnia dodatkowej filtracji, a jedynie wspomaga odczucia smakowe. Jednak możemy sięgnąć po bongo, które posiada dodatkowe wkłady filtrujące.

Minusem korzystania z lodowego bongo może być zwiększone ryzyko infekcji, takiej jak np. zapalenie oskrzeli lub obrzęk gardła. Wpływ na to może mieć niska temperatura, którą osiąga dym w wyniku schłodzenia go lodem. Jednak ryzyko takiego działania nie jest jasno potwierdzone badaniami, a więc rozsądne korzystanie z lodowego bongo nie różni się od tego co zapewnia typowa fajka wodna.

Podsumowując różnice między zwykłym bongo, a bongo lodowym nie jest zbyt duże. Natomiast lód korzystnie wpływa na proces inhalacji u tych osób, które są szczególnie podatne na duszenie się dymem.

Jak wybrać bongo dla siebie?

Sklep PolandWeed przygotował bogatą ofertę bong dla miłośników palenia. Jeśli nie wiesz jaki produkt będzie odpowiedni dla Ciebie, to warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Przede wszystkim warto zastanowić się nad wielkością bonga.

U nas masz możliwość znaleźć produkty zarówno o niewielkich rozmiarach, jak i naprawdę duże fajki wodne dla wymagających. Wszystkie stworzone są z najwyższej jakości tworzywa. Przede wszystkim stawiamy na bonga szklane, które neutralnie wpływają na to co kluczowe, a więc smak suszu czy mieszanki ziół.

Szklane bonga mogą wiele osób odstraszać ze względu na małą wytrzymałość tego tworzywa. Jednak w trosce o jakość wybieramy produkty z mocnego, żaroodpornego szkła o sporej grubości. Takie bongo potrafi wytrzymać naprawdę wiele.

W sklepie dostępny jest duży wybór modeli w różnorodnych cenach. Znajdziecie zatem bonga z wyższej półki, ale także klasyczne produkty w niskiej cenie, o nadal bardzo wysokiej jakości. Większość z oferowanych modeli bong pozwala na zastosowanie w nich chłodzenia za pomocą lodu.

Przygotowaliśmy również alternatywne bonga dla tych, którzy mimo wszystko nie chcą wybrać szklanych naczyń. Mowa o bongach akrylowych, które także często goszczą na liście życzeń miłośników palenia. Wykonane z równie wielką dbałością jak ich szklane odpowiedni, bonga akrylowe są jeszcze bardziej wytrzymałe.

 

Bonga lodowe – bongo szklane wyposażone w uchwyt na lód, które zapewni chłodny i przyjemny dym. Idealne na lato! Jeśli interesuje Cię lodowe bongo, sklep PolandWeed ma szeroki wybór tych interesujących fajek wodnych.

Cena bonga różni się w zależności od rodzaju i modelu, a wybrane z nich zakupisz w naszym sklepie z bongami online oraz stacjonarnie. Cena naszych produktów i akcesoriów nie jest wygórowana, a ich jakość spełnia wymagania nawet najbardziej wymagających klientów.

Bonga online

Jeśli szukasz bonga online, ale jednocześnie chcesz kupić produkt wysokiej jakości – sprawdź aktualny asortyment PolandWeed. Atrakcyjna cena, szeroki wybór (szczególnie w kategorii bongo ze szkła) oraz błyskawiczna dostawa – to rzeczy, który wyróżniają nas na rynku. Co więcej, w naszej ofercie znajdują się także kosmetyki konopne, akcesoria dla palaczy, czy susze CBD. Zachęcamy do sprawdzenia też innych kategorii. Jeśli lubisz konopne produkty i potrzebujesz czegoś jeszcze, być może kupisz wszystko właśnie u nas. Brzmi ciekawie? Jeśli tak – serdecznie zapraszamy na zakupy.