Wyświetlanie 24 Wyników z 29

Poza klasycznymi bongami w swojej ofercie sklep PolandWeed posiada również bonga z filtracją. To produkty dodatkowo wzbogacone o elementy filtrujące, wykonane najczęściej z wytrzymałego szkła. Pozwalają cieszyć się najczystszym smakiem suszu po oczyszczeniu dymu z większości szkodliwych substancji.

Bongo to jedna z najpopularniejszych form przy stosowaniu suszu konopnego CBD. Dzięki filtracji wodnej dym jest mniej gryzący w gardło a by dodatkowo orzeźwić smak często stosuje się również lód. Bongo z filtracją w jeszcze większym stopniu wpływa na oczyszczenie dymu z niektórych szkodliwych elementów. Dlatego ten typ produktu chętnie wybierany jest przez miłośników konopnego suszu.

Dlaczego filtracja jest ważna?

Sporym atutem fajek wodnych jest filtracja spalanego suszu ziołowego za pomocą wody. To jedna ze zdrowszych form spalania. Dzięki temu następuje redukcja niekorzystnych dla zdrowia związków, które powstają w procesie spalania. Woda znajdująca się w bongo skutecznie pozwala pozbyć się części z takich właśnie szkodliwych substancji. Jednak pewna ich ilość nadal przedostaje się do tuby i ustnika, a więc podczas inhalacji poza prozdrowotnymi elementami takimi jak np. CBD, wdychamy również cały szereg mniej pożądanych środków, a wśród nich występują substancje smoliste.

Jeśli chcemy wybrać zdrowszą alternatywę i w jeszcze większym stopniu zniwelować występowanie szkodliwych substancji, to dobrym wyborem będzie bongo z filtracją. W tym przypadku wewnątrz lub na zewnątrz (czasem filtracja występuje w obu tych formach) fajki wodnej znajdują się specjalne dyfuzory, które pozwalają dodatkowo filtrować dym powstający w procesie spalania mieszanek ziołowych i suszów. Filtracja taka polega na rozbijaniu cząsteczek dymu na mniejsze elementy i “wyłapywaniu” niewyeliminowanych wcześniej szkodliwych cząstek, które są neutralizowane przez zastosowane filtry. Dzięki temu do ustnika bongo trafia dym możliwie najbardziej oczyszczony. Ma to oczywiście pewien wpływ również na zatrzymywanie substancji prozdrowotnych, ale jak pokazują badania straty w tym przypadku są praktycznie niezauważalne.

Proces palenia, nawet za pomocą bonga, nigdy nie będzie w pełni pozbawiony wchłaniania substancji smolistych. Jednak fajka wodna z filtracją w zdecydowanie największym stopniu pozwala na zniwelowanie ich wpływu na nasze zdrowie, przy równoczesnym zachowaniu substancji prozdrowotnych. Dla miłośników palenia to z pewnością dobra alternatywa, która nie ma tak negatywnego wpływu na zdrowie jak tradycyjne sposoby inhalacji za pomocą dymu z suszów konopnych.

Jak zbudowane jest bongo z filtracją?

Bonga z filtracją w dużej mierze wyglądają i zbudowane są tak samo jak bonga klasyczne. Podstawą jest zatem cybuch, który ma oczywiście swój szlif. Do tego dochodzi komora na wodę, tuba i ustnik oraz zazwyczaj sprzęgło. Fajki wodne z filtracją – tak jak wszystkie inne – mogą różnić się od siebie wielkością, kształtem czy zdobieniami. Najczęściej wykonane są ze szkła, akrylu bądź innych wytrzymałych tworzyw, które stosuje się do produkcji bong.

Różnice pojawiają się na etapie wyposażenia bonga w dyfuzory czy inne elementy filtrujące. Są to części zazwyczaj na stałe umieszczone wewnątrz bongo lub części zewnętrzne także mogące z powodzeniem filtrować dym. Wygląd i specyfikacja bonga z filtracją różni się w zależności od konkretnego modelu produktu. Jednak co do zasady wszystkie mają takie same zadania.

Bonga z dyfuzorami, czyli specjalnymi komorami filtrującymi, mogą mieć różnorodne rodzaje filtrów. Ciekawe opcje filtrowania stosuje się m.in. w produktach firmy Grace Glass, które znajdziecie w sklepie WrocWeed. Wśród popularnych fajek wodnych znajdziecie np. dyfuzory proste, ale także efektowanie prezentujące się filtry spiralne czy węglowe. Wszystkie mają takie samo zadanie – oczyszczać dym podczas palenia.

Fajki wodne mogą mieć jeden dyfuzor, ale równie popularna jest podwójna czy potrójna filtracja. Jakie bongo wybrać? Im więcej filtrów ma fajka wodna, tym lepiej. Każdy kolejny proces wytrąca kolejne toksyny, które dzięki temu nie trafią do naszych płuc.

Precoolery i nasadki filtracyjne

Wbudowane wewnątrz bonga dyfuzory są tam umieszczone na stałe i są integralnym elementem całego bongo. Jeśli dodatkowo chcemy rozbudować możliwości filtracyjne naszego produktu, to warto zdecydować się na wybór nasadek filtracyjnych. Takie produkty znajdziecie również w sklepie WrocWeed.

Zewnętrza filtracja jest dodatkowym wsparciem dla już istniejących dyfuzorów i pozwala zarówno na oczyszczenie dymu jak i jego schłodzenie. Działa więc podobnie jak lód w lodowym bongo. Nasadki osadzane są na cybuch, a więc przed zakupem trzeba upewnić się jaki szlif posiada cybuch w naszym bongo. Nasadki filtracyjne i precoolery to najczęściej szklane elementy, które znajdziemy w rozmiarach pasujących na najpopularniejsze bonga.

Wybierz bongo dla siebie w sklepie WrocWeed

Jeśli szukasz produktów spełniających twoje wymagania – odwiedź sklep WrocWeed, gdzie dostępne są bonga stworzone z myślą o każdym miłośniku palenia. W naszym sklepie posiadamy zarówno bonga klasyczne jak i takie z filtracją. Sklep wyposażyliśmy w szereg produktów uznanych producentów m.in. firmy Grace Glass.

U nas znajdziesz bonga wykonane z różnych tworzyw np. bonga szklane, akrylowe czy silikonowe. Dostępne są również akcesoria takie jak cybuchy (szlif różnych rozmiarów), precoolery czy sitka.

W naszym sklepie pracują pasjonaci, a więc chętnie doradzimy i odpowiemy na pytania dotyczące dostępnych produktów. Możesz porozmawiać z nami online, znajdziesz nas również w sklepie stacjonarnym. Zapraszamy!

Jak wybrać dobre bongo?

Wiemy, że każdy oczekuje czegoś innego i dlatego w naszym sklepie znajdziecie fajki wodne różnego typu. Przed zakupem warto zastanowić się czy szukamy rozbudowanego modelu, który będziemy używali wyłącznie w domu. Być może chcemy mniejsze bongo, które sprawdzi się w podróży?

Jeśli obawiamy się, że szklane naczynie nie jest dla nas najlepszą opcją – wybierzmy choćby model silikonowy.

Warto zwrócić też uwagę na budowę. Jeśli zależy nam na mocno schłodzonym dymie, to warto znaleźć bongo z opcją filtrowania przez lód – bonga lodowe to świetny pomysł na  upalne, letnie dni. Ciekawą alternatywą są też bonga z filtracją. Kilka komór filtracyjnych jest nie lada gratką dla bardziej wymagających palaczy.

Spośród wszystkich przedstawionych bong możesz wybrać zarówno tradycyjne, szklane bonga (bestseller w naszym sklepie), jak i bongo grawitacyjne działające na zasadzie klasycznego wiadra.