18 Produktów

Maści konopne

Właściwości maści konopnych

Sporą zaletą kosmetyków z ekstraktami z konopi jest działanie pielęgnacyjne. W przeciwieństwie do wielu innych preparatów konopie nie podrażniają skóry. Wybór np. balsamów czy płynów na bazie konopi jest więc wskazany dla skóry wrażliwej, podatnej na uczulenia. Również alergicy mogą śmiało stosować kosmetyki konopne.

Maści konopne z ekstraktem konopi włóknistej są wskazane dla osób z chorobami skóry: trądzikiem, atopowym zapaleniem czy łuszczycą. Konopie są roślinami, a więc są to preparaty naturalne – będące zdrową alternatywą dla stosowanych powszechnie kosmetyków opartych często na substancjach chemicznych.

Kolejnym atutem kosmetyków konopnych, stosowanych bezpośrednio na skórę, są właściwości nawilżające. Z tego faktu mogą ucieszyć się osoby borykające się z nadmiernym wysuszaniem skóry.

Związki zawarte w konopiach mają dobry wpływ nie tylko na skórę, ale także na włosy. Poprawiają ich wygląd działając odmładzająco, mają również działanie wzmacniające strukturę włosa. Konopie mogą być również dodatkiem do past do zębów – w tym przypadku również mają pozytywny wpływ na zdrowie zębów i dziąseł. Podobne właściwości odżywcze i regeneracyjne wykazują również kosmetyki stosowane do pielęgnacji paznokci.