...
  • 9 maja 2022

Najpopularniejsze Rodzaje Bong

Top Image Bottom Image

Jeśli tu zajrzałeś to zakładamy, że miałeś już do czynienia z nie jednym krzaczkiem. Jeśli mowa o tym to trzeba też wspomnieć o popularnych lufkach, bletkach, waporyzatorach i…bongach! Zahaczając o fajki wodne, ich historia sięga aż około 2500 lat wstecz, kiedy gdzieś w okolicach Azji Środkowej pewien ziomek zdecydował się zajarać ze złotego bonga…cóż szklanych jeszcze nie było.

Współczesne bonga jakie znamy, zostały wynalezione w latach 70 ubiegłego wieku i od tamtego czasu produkowane są na skalę masową. Najpopularniejsze z nich są oczywiście zrobione ze szkła i na takich się dziś właśnie skupimy.

Bongo Klasyczne

Stara dobra klasyka. Co zasługuję na miano klasycznego? Coś co się nie nudzi, jest ponadczasowe, kultowe i cenione przez szeroką publikę. Takie właśnie jest klasyczne bongo. W dzisiejszych czasach kupisz takie za niewygórowaną cenę, a w tej cenie masz wygodę, prostotę oraz podstawową, wodną filtrację. Znana, lubiana, prawdopodobnie znajduje się w asortymencie każdego palacza.

Warto też wspomnieć, że im prostsza jest konstrukcja naszego bongosa tym łatwiej będzie znaleźć cybuch, który często potrafi się zbić. Dzięki prostocie konstrukcji nie ma też większych problemów z oczyszczaniem fajki wodnej z osadów. No i oczywiście ważne jest też aby przy wyborze bonga zwrócić uwagę na jego podstawę. Im wyższe bongo tym szersza / stabilniejsza powinna być jego podstawka.


Bonga klasyczne znajdziesz tutaj!

Bongo Lodowe

Co tam? Klasyka się znudziła? Najwidoczniej mamy do czynienia z nieco bardziej zaawansowanym jaraczem. No dobra, co powiesz na bongo lodowe? Bongo lodowe różni się jednym prostym elementem, a mianowicie posiada ono zwężenie na szyjce fajki, dzięki któremu masz możliwość wrzucenia tam kostek lodu. Zaawansowani kombinatorzy wrzucają tam nawet mrożone owoce, dzięki czemu buchy ściągane z fajki wodnej są nie tylko odpowiednio schłodzone, ale potrafią mieć fajny, owocowy aromat!

Bonga lodowe również znajdują się w naszej ofercie a znajdziesz je tutaj!

Bongo z filtracją

Przechodzimy do ostatniego bonga w naszym dzisiejszym zestawieniu. Bonga z filtracją zapewniają najbardziej komfortowe palenie. Czym się różni od dwóch poprzednich? Wraz z rosnącą popularnością klasycznych bongosów, ktoś pomyślał i zaczęły wychodzić również takie z dodatkową filtracją. Polega to na umieszczeniu specjalnego dyfuzora wewnątrz.

Dyfuzorem jest szklany element, który najczęściej zostaje umieszczony przez producentów w środku bonga lub przy cybuchu. Dym, który przechodzi przez takie dodatkowe kanaliki / otwory jest o wiele lepiej przefiltrowany, przez co chmurka jest delikatniejsza, czystsza i nie drapie aż tak bardzo w gardło jak to czasami bywa w przypadku palenia z bonga klasycznego. Po prostu sztos!

Bonga z filtracją znajdziecie tutaj!



Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.