• 22 marca 2022

Sposoby palenia suszu konopnego

Top Image Bottom Image

Sposoby palenia suszu konopnego

Świat naszej ulubionej, popularnej, zielonej rośliny stale się rozrasta. Mamy różnorodne rodzaje kosmetyków, specjalnie wyselekcjonowanych herbat konopnych, czy olejków, aczkolwiek jest jedna rzecz, która pozostaje niezmienna. Miłość do klasycznego palenia suszu, który na dobre zadomowił się w światowej popkulturze. Rozpopularyzowany przez muzyków, aktorów, celebrytów jest symbolem spokoju, dobrego humoru, szczęścia. Biorąc na tapetę susz konopny, w dzisiejszym wpisie przedstawimy różnorodne formy jego palenia oraz ich zalety i wady, tak abyś mógł wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie i swoich potrzeb.

Palenie z lufki

Lufka to jeden z najpopularniejszych sposobów palenia suszu. Jest dyskretna, tania, lekka i zmieścisz ją praktycznie wszędzie. Mając ją w arsenale możesz pozwolić sobie na szybką aplikacje uprzednio zmielonego produktu. Wadami tego sposobu palenia są nie tylko tzw. “komety”, czyli kawałki rozpalonego suszu, które podczas zaciągania się często wpadają do naszych ust, ale również gorące powietrze, które rozgrzane poprzez odpalanie zapalniczką , bez żadnej filtracji trafia do naszych dróg oddechowych , wpływając na ich osuszanie i podrażnienie. Poza tym lufki w większości produkowane są z bardzo cienkiego szkła, co sprawia, że są wysoce podatne na zbicia. Jest to z pewnością dobre rozwiązanie kiedy często znajdujemy się w ruchu i nie mamy czasu na dodatkowe przygotowania związane z paleniem.

ZALETY:

 • Dyskrecja
 • Cena
 • Prostota

WADY:

 • Komety
 • Brak filtracji, podrażnienie dróg oddechowych
 • Podatność na zbicia

Rozmaity wybór lufek znajdziesz tutaj!

Palenie Jointów

Jointy są popularne do tego stopnia, że stały się ikoniczne. Snoop Dogg swego czasu przyznał, że pali 81 blantów dziennie! Nie wiemy czy ktoś jest w stanie przebić tego człowieka pod tym względem, ale wiemy jedno. Palenie suszu w formie jointów jest niczym palenie papierosów. Łatwe. Dzięki filterkom komety nie są żadnym problemem, a różnorodny wybór bletek smakowych czy wrapów pozwala na urozmaicanie sobie wspaniałego rytuału jakim jest palenie. Różnorodne odmiany suszów pozwalają także na tworzenie własnych kompozycji, mieszając je ze sobą.

Czy jointy mają w ogóle jakieś wady? Jednym z nich jest filtracja, która ograniczona jest jedynie do małego filterka, co nie sprawia, że jest to najzdrowszy sposób palenia. Jeśli nie jesteś doświadczony w skręcaniu blantów może czekać Cię także czasochłonny i frustrujący proces przygotowywania swojego palenia. Ten sposób po prostu wymaga praktyki. Jeśli jednak obejdziesz się z samym skręcaniem, będzie to dla Ciebie sama przyjemność.

ZALETY:

 • Prostota
 • Możliwość tworzenia własnych kompozycji
 • Duży wybór bletek i filtrów
 • Dyskrecja

WADY:

 • Wymaga praktyki w przygotowywaniu
 • Ograniczony system filtracji

Wszelkie akcesoria do przygotowania jointa znajdziesz w hiperłączach poniżej:

Młynki Bletki Filtry Susze


Palenie z bonga

Można śmiało powiedzieć, że palenie z bonga jest prawie na równi popularne z jointami. O ile jointy potrafią być różnorodne, tak samo potrafią być fajki wodne. Technologia idzie tak do przodu, że oprócz klasycznych bong do których nalewa się po prostu wody i napełnia cybucha suszem, są także takie z dodatkowymi systemami filtracji takimi jak np. Dome. Producenci tworzą różne designy aby się wyróżnić, a więc prawdopodobieństwo, ze gdzieś tam na Ciebie czeka jakiś bratni bongos jest naprawdę duże.

Wielką zaletą bong jest właśnie wcześniej wspomniana filtracja. Wciągany przez bongo dym, zanim trafi do naszych płuc przebywa drogę poprzez uprzednio nalaną wodę, a tym sposobem buch staje się czystszy, gładszy! Istnieje również specjalna nakładka, która umożliwia umieszczenie w bongu węgla aktywnego, dzięki czemu dym będzie jeszcze lepiej przefiltrowany oraz chłodniejszy.

Fajki wodne nie są jednak tak dyskretne jak lufki czy nawet jointy. Oczywiście istnieją różne rozmiary tych pięknych “narzędzi”, aczkolwiek nie ma opcji, że włożysz któreś z nich do kieszeni. Jako, że większość z nich produkowana jest ze szkła, trzeba mieć także na uwadze podatność na zbicia i wszelkie uszkodzenia, a bonga nie są już tak tanie jak chociażby lufki. Nie mniej jednak bongo pozostaje świetną opcją na chill w domowym zaciszu. Samotnie czy z kumplami? Twoje bongo twój wybór, ale możesz być pewien, że hity ściągane z bonga potrafią być potężne i czyściutkie.

ZALETY:

 • Duża różnorodność bong
 • Bardzo dobra filtracja

WADY:

 • Brak dyskrecji
 • Ograniczona mobilność

Szeroki wybór bong znajdziesz na naszej stronie po kliknięciu -> tutaj!


Waporyzacja

Waporyzacja to istny majstersztyk wśród sposobów na aplikowanie suszu i już od jakiegoś czasu robi nie małą furorę wśród zwolenników zielonej roślinki. Dlaczego? Cóż, waporyzacja to nie palenie. Jest to podgrzewanie za pomocą pary, co oznacza, że podczas aplikacji nie zostają uwalniane szkodliwe substancję. Nie wdychamy aż tylu toksyn, a więc waporyzacja jest po prostu zdrowsza. Klasyczne palenie jest również wysoce nieefektywne. Substancję czynne zawarte w marihuanie (kannabinoidy, terpeny) są bardzo wrażliwe, a więc można śmiało powiedzieć, że podczas spalania rośliny połowa towaru po prostu leci z dymem! Tym sposobem waporyzacja staje się również oszczędnością, gdyż zużywamy mniej produktu aby osiągnąć pożądany efekt.

W tych gadżetach również możemy regulować temperaturę podgrzewania, co to oznacza? Najprościej mówiąc jesteśmy w stanie regulować swój haj! Jeśli chcesz delikatny efekt, po prostu ustawiasz temperaturę na około 150 stopni, jednak jeśli chcesz mieć popularną “czapę”, wtedy ustawiasz urządzenie na najwyższą temperaturę.

Waporyzatory są także dyskretne. Za sprawą małych rozmiarów wsadzisz je do niemalże każdej kieszeni, a wypuszczana z ust para, nie jest tak bardzo wyczuwalna jak dym.

Dobry waporyzator to zwykle koszt rzędu kilku stówek, a jest to jednorazowy wydatek, który nie każdemu się uśmiecha. Dodatkowo te urządzenia wymagają częstego czyszczenia oraz ładowania. Mimo wszystko warto zainwestować w dobry sprzęt, który długoterminowo się zwróci.

ZALETY:

 • Najzdrowsza forma aplikacji suszu
 • Większa efektywność palenia
 • Oszczędność suszu
 • Możliwość regulacji temperatury – efektów waporyzacji
 • Dyskrecja

WADY:

 • Cena
 • Potrzeba częstego czyszczenia
 • Potrzeba ładowania

Szeroki wybór tych urządzeń znajdziesz tutaj!