• 19 kwietnia 2022

Jak dbać o susz konopny?

Top Image Bottom Image

Jednym z najważniejszych aspektów w temacie konsumpcji suszu jest samo jego przechowywanie. Gdzie znajdują się twoje święte pąki zanim je utlenisz? No cóż, może nie warto się z tym dzielić na lewo i prawo, gdyż prawo zabrania tego i owego, aczkolwiek wiedz, że susz, który przechowywany jest w złych warunkach traci swoje wyjątkowe właściwości i wierz lub nie, ale poczujesz różnicę paląc taką „uboższą” wersję.

Po przeczytaniu tego wpisu dowiesz się w czym i w jakich warunkach przechowywać zieloną roślinkę tak aby zachować to co w niej najlepsze!

Przechowywanie suszu konopnego

No więc, gdzie to masz? Znowu ta strunówka? Jasne, jest to fajne rozwiązanie jeśli musisz dyskretnie przetransportować małą ilość, ale wiedz, że na dłuższą metę plastikowy woreczek może wyrządzić więcej złego niż dobrego.
Plastik bowiem może przewodzić ładunki elektryczne, które usmażą trichomy zawierające THC, przez co twój towar może być po prostu słabszy. Przechowuj więc swoje święte zioło najlepiej w stalowym lub szklanym pojemniku. Są nawet takie z wbudowaną kontrolą poziomu wilgotności.

Wysokiej jakości pojemnik typu squeeze znajdziesz tutaj!

Światło, wilgoć i temperatura

Włożyłeś topki do słoika, gratulację! Jesteś o krok od palenia najlepiej zachowanego ziółka na świecie, ale co dalej? Cóż, natura bywa bezlitosna, a konopia bywa bardzo wrażliwa dlatego powinieneś zwrócić uwagę na to w jakich warunkach ją przetrzymujesz.

Światło

Czy konopia indyjska lubi światło? Wręcz je ubóstwia! Jednakże tylko wtedy kiedy jest zasadzona i pięknie rozkwita. W postaci suszu wszystko obraca się o 180 stopni.
Promienie UV mają szkodliwe działanie i rozkładają bardzo dużo materiałów organicznych, następuję wówczas degradacja kannabinoidów. Przy wyborze szklanego słoika warto zwrócić uwagę na taki, który będzie nieco ciemniejszy, matowy, aby przepuszczał jak najmniej promieni słonecznych. Takowy pojemnik postaw najlepiej w miejscu zacienionym.

Wilgotność

Równie ważne jest zapewnienie twoim topkom odpowiedniej wilgotności. Jej nieodpowiedni poziom przyczynia się do powstawania zanieczyszczeń oraz pleśni. Ważne aby utrzymać poziom wilgoci na ok. 60% Rh, a w tym pomogą Ci np. saszetki Boveda, które utrzymują ją na poziomie 62% Rh .

Zakładamy, że czytasz ten artykuł z zamiarem palenia dobrego suszu, a grzybki Ci nie w głowie, więc czym prędzej zaopatrz się w takowe saszetki i wrzuć je do pojemnika razem z ziółkiem!

Temperatura

Grzyby i pleśnie mają to do siebie, że rozwijają się najlepiej w temperaturach 25 – 30℃, dodaj do tego nieodpowiedni poziom wilgoci i masz pięknie wyhodowanego grzybka w słoiku.
Zbyt wysoka temperatura też nie jest wskazana, ponieważ niszczą się wtedy drogocenne terpeny. Optymalną temperaturką dla konopi w postaci suszu będzie około 21℃.